fbpx

Intensywne kolory pasują do jasnych pomieszczeń

Kluczowym elementem w dobrze koloru rolet jest zakres doświetlenia konkretnego pomieszczenia. Jeśli okna wychodzą na słabo oświetloną północną stronę, warto pomyśleć o jasnych, półprzezroczystych roletach. Ciemne kolory oraz nieprzepuszczalne światło rolety w oknie sprawią, że pokój nabierze nieprzyjemnego mrocznego wyglądu.

W przypadku okien wychodzących na południe można pomyśleć o intensywnych i bardziej zdecydowanych kolorach. Jeżeli w danym pomieszczeniu w ciągu dnia słońce świeci praktycznie przez cały czas, można zdecydować się na rolety zewnętrznie metalizowane. Błyszczący materiał będzie odbijał promienie, dzięki temu pokój nie będzie się nadmiernie nagrzewał.

Ciepłe kolory ożywiają wnętrze


Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego koloru, który będzie współgrał z wystrojem pomieszczeniem. Osobom, które nie lubią eksperymentowania polecam rolety gładkie lub z delikatnym wzorkiem w kolorach
neutralnych. Odcienie białego, czarnego, a także kremowe i beżowe oraz szarości najłatwiej wkomponują się w dotychczasowy wystrój pomieszczenia. W efekcie, rolety nie rzucają się w oczy i przy tym pozwalają zrelaksować się w danym pomieszczeniu.
W subtelny sposób mogą również podkreślić wystrój wnętrza, nadając mu elegancki wygląd. Rolety w neutralnych barwach pozwalają także na dowolną aranżację pomieszczenia bez konieczności zmiany dekoracji okiennej.